Záhrady

 

Záhrada

Bývame na vidieku...

Veľa ľudí, ktorí sa presťahovali z mesta na vidiek, či už si nechali postaviť, alebo si kúpili už postavený rodinný dom sa rozhoduje pre záhradu. Často sa však stretávame s názormi, že keď už mám okolo domu nejaký pozemok, tak si tam vysejem nejaký trávnik. Veď mať trávnik je lepšie, ako zaburinený pozemok. A na to predsa nepotrebujem nejakého záhradníka, či záhradného architekta. Kto by už len nezvládol vysiať nejaké trávnaté osivo?!

 

Plazmový televízor,

či automatická závlaha?

Samozrejme, aj keď paradoxne, veľa ľudí počíta s veľmi obmedzeným rozpočtom. Myslím tým rozpočet na celú záhradu. Paradoxne práve preto, že vybavenie rodinného domu ich stálo desiatky tisíc eur. Preto, že veľa ľudí investuje do moderných kondenzačných kotlov, ktoré budú musieť po dvanástich rokoch vymeniť. Paradoxne práve preto, že investujú tisíce eur do kuchynskej linky, či štýlového nábytku, kupujú si veľké plazmové televízory, atď. Paradox je však v tom, že práve ten moderný plazmový, či LED LCD televízor, ktorý mimochodom stojí možno viac ako automatická závlaha, bude mať po troch rokoch 1/5 hodnotu z nadobúdacej ceny. Vaša záhrada, navrhnutá záhradným architektom, bude mať po troch rokoch dvojnásobnú hodnotu a pri správnej údržbe bude jej hodnota stále rásť!

 

Príroda za oknom.

Na vidiek by sa ľudia nemali sťahovať iba preto, aby mali kam odstaviť svoje auto, aby nepočúvali každý víkend suseda z prava z ľava či zo spodu, ale aj preto, že budú bližšie k prírode. Ten "kúsok" pozemku čo máte okolo Vášho domu, záhradu, je kúsok prírody, za ktorou nemusíte cestovať, ale máte ju hneď za oknom.

 

"Načo máme odborníkov, veď tu operáciu srdca zvládneme sami!"

Prečo asi tak v minulosti záhradníci budovali okolo zámkov, kaštieľov, či letných sídiel krásne záhrady so scenériami, zákutiami, či perfektným trávnikom? Myslím, že odpoveď väčšina z Vás pozná. Záhrada, to nie je len vysiaty nejaký trávnik a celý pozemok obohnaný tujami. Záhrada by sa pre Vás mala stať Vašou súkromnou vonkajšou miestnosťou, slúžiacou v lete ako pokračovanie príbytku, Vašou vonkajšou obývačkou. Práve preto je správne nechať si navrhnúť a vybudovať záhradu odborníkom, záhradnému architektovi a záhradníkovi, ktorí Vám aspoň kúsok z tých spomínaných krásnych záhrad dokážu preniesť k Vám domov.


Bodliak


ZÁHRADA

Dobre navrhnutá záhrada vytvorí vášmu domu hodnotné prostredie. Mnohé domy môžu mať viac ako jednu záhradu, spravidla je to predzáhradka a priestor za domom. Tieto priestory majú úplne odlišné funkcie, také odlišné ako je funkcia kuchyne a  obývačky, a to sa musí odraziť aj na ich charaktere. Predzáhradka je zvyčajne miestom, ktoré je vystavené na obdiv, kým územie za domom je vlastne obytným územím, ktoré používa a vníma rodina počas celého roka.

 

Návrh záhrady bude teda jednoznačne závisieť od vkusu rovnako, ako ste si zariadili interiér domu, pretože záhrada je často priamym pokračovaním vášho bytu. Tak ako vášmu vkusu vyhovuje tradičné, alebo naopak moderné zariadenie, môže vám vyhovovať pestrá skladba rastlín, alebo sparťanský výber. Uvažujte preto o škále možného rodinného využitia záhrady a spoločne sa ju pokúsime čo najviac začleniť do plánu obývacej časti vašej záhrady.

 

Záhradu vám naplánujeme podľa toho, čo od nej chcete, ako ju budete využívať a ako má slúžiť domu, ktorý na nej stojí, pričom vychádzame z daných prírodných, sociálnych a ekonomických podmienok, na základe ktorých vytvárame profesionálne riešenia. Dobre založené a individuálne štylizované záhrady najlepšie poslúžia svojím užívateľom. Pre samotného zákazníka je v konečnom dôsledku najdôležitejšia jeho spokojnosť. Hoci dobrá práca záhradného architekta sa prejaví až po rokoch, veríme, že aj Vy budete spokojní.

 

 

Realizované záhrady:

Kalinkovo - foto

Dunajská Lužná (záhrada aj závlaha) - foto

Vygenerované za: 0.05 sekúnd
308,654 návštev